VIN yra unikalus transporto priemonės identifikavimo numeris. Jame yra daug kitų svarbių parametrų, susijusių su automobiliu. „Jeep VIN“ dekoderis suteiks jums reikiamą informaciją, įskaitant: gamybos šalį, modelio metus, pavaros tipą, variklio versiją ir įrangos variantus.

Kiekvienas automobilis turi savo unikalų VIN numerį. „Jeep VIN“ dekoderis leis patikrinti, ar dabartinė automobilio įranga yra originali, transporto priemonėje sumontuota gamintojo. Prieš perkant konkrečią transporto priemonę, taip pat verta patikrinti dažų spalvą. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į apmušalus, langus, apdailą, šildomus langus ir oro pagalvių skaičių. Jei kuri nors įranga neatitinka, tai gali reikšti, kad siūloma transporto priemonė galėjo patekti į avariją! Todėl prieš perkant transporto priemonę verta iššifruoti VIN, kad būtume tikri, jog iš tikrųjų mokame už tai, ką perkame. Deja, gali pasirodyti, kad naujoji įranga neigiamai veikia transporto priemonę ir reikės dažnai lankytis salone. Patikrinę VIN, mes taip pat galime nustatyti, ar transporto priemonė netyčia į šalį pateko neteisėtai. Deja, tai vis dažnesnė problema.

Jeep VIN dekoderis

Geriausia prieš perkant transporto priemonę iššifruoti VIN numerį, kad įsitikintumėte, jog iš tikrųjų mokate už tai, ką perkate. Deja, galite pastebėti, kad transporto priemonė yra paveikta naujos įrangos, todėl būtina dažnai lankytis pas pardavėją. Patikrinę VIN galime nustatyti, ar transporto priemonė į šalį pateko neteisėtai. Deja, tai vis dažnesnė problema.

VIN – kas tai?

VIN arba transporto priemonės identifikavimo numeris yra unikalus transporto priemonės identifikavimo numeris, kuriame yra daug ir svarbios informacijos apie automobilį. VIN apima tokią informaciją kaip: gamybos šalis, modelio metai, pavaros tipas, variklio versija, įrangos parinktys.

Pirmą kartą VIN numeriai buvo naudojami 1954 m. JAV. Automobilių gamintojai, pavyzdžiui, „Jeep“, jau taip ženklino savo automobilius. Tokio tipo ženklus pradėjo naudoti gamintojai Europoje. Tačiau pirmieji skaičiai atrodė kitaip. Tik devintajame dešimtmetyje (tiksliau 1981 m.) Pasaulio gamintojai kartu su Amerikos gamintojais pagaliau sutarė šiuo klausimu.

1981 m. JAV Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija standartizavo formatą. Parduodamuose automobiliuose turėtų būti 17 simbolių VIN, kuriame nebus raidžių I (I), O (o) ar P (q) (kad nebūtų painiojama su skaičiais 1 ir 0).

Todėl buvo sukurtas bendras standartas, palengvinantis policijos, draudimo kompanijų ir naudotų automobilių pardavėjų darbą. Nuo tada kiekvieno automobilio VIN turi 17 simbolių – raidžių ir skaičių.